Cricket

BOYS League

 

Group 1

 

Arthur Bugler

East Tilbury

Giffards

Woodside B

Group 2

 

Harris

Tudor Court

Warren A

Woodside A

 

Group 3

 

Belmont Castle

Little Thurrock

Herringham 

Thameside


Group 4

 

Dilkes

Little Thurrock B

Quarry Hill

Tudor Court B

West Thurrock


 

Group 1

 

 

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Arthur Bugler


East Tilbury


Giffards


Woodside B

 

 

 

Arthur Bugler

East Tilbury

Giffards

Woodside B

Arthur Bugler

 


East Tilbury


Giffards

 

 

 

Woodside B

 

 

 

 

Group 2

 

 

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Tudor Court A

1

1

0

0

3

Warren

2

1

1

0

3

Woodside A

2

1

1

0

3

Harris 

1

0

1

0

0

 

 

Harris

Tudor Court A

Warren

Woodside A

Harris

 

 

 222-265

Tudor Court A

      

317-281

Warren

 

281-317

 

348-274

Woodside A

 265-222


274-348

 

 

Group 3

 

 

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Belmont Castle

1

1

0

0

3

Little Thurrock

2

1

1

0

3

Herringham



Thameside

1

1

1

0

0

 

 

Belmont Castle

Little Thurrock

Herringham

Thameside

Belmont Castle

 

308-275 

Little Thurrock

275-308

 


303-286

Herringham


Thameside


286-303

 

 

Group 4

 

 

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Quarry Hill

2

2

0

6

West Thurrock

 

 

 

 

 

Dilkes

 

 

 

 

 

Little Thurrock B

1

0

1

0

0

Tudor Court B

1

0

1

0

0

 

 

Dilkes

Little Thurrock B

Quarry Hill

Tudor Court B

West Thurrock

Dilkes

 

 

 

 

 

Little Thurrock B

 

 

288-351

 

 

Quarry Hill

 

 351-288

 

310-227

 

Tudor Court B

 

 

227-310

 

 

West Thurrock

 

 

 

 

 



Boys Cup 2018


Prem

1st Round

By 11th May

Quarter Finals

By 25th May

Semi Finals

By 15th June

Final

Date and venue to be arranged

 

Arthur Bugler

V

Tudor Court


Arthur Bugler


 V


Stifford Clays 

 

 

 

Stifford Clays

V

East Tilbury

 Woodside B                                       V                                                           Deneholm

Deneholm

V

Dilkes B

 Deneholm

 

Herringham

V

Belmont

 

Harris

V

Thameside

 




Dilkes A

 

 

 

 

Woodside A

V

Dilkes A

Warren

V

Tudor Court B

Little Thurrock

V

Warren

 

 

 

Stifford Clays B

V

Little Thurrock B

Giffards

V

 

  

Girls League

Group 1


Group 1

East Tilbury 

Herringham

Quarry Hill

Thameside 

Woodside B

Group 2

Stifford Clays

Tudor Court

Warren

Woodside A


Group 3

Dilkes

Little Thurrock 

West Thurrock


Group 1

 

 

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Thameside

1

1

0

0

3

Woodside B

1

0

0

1

1

Quarry Hill

2

0

1

1

1

East Tilbury


Herringham

 

 

 

 

 

 

 

East Tilbury

Herringham

Quarry Hill

Thameside

Woodside B

East Tilbury

 

 

 

 

 

Herringham

 

 



 

Quarry Hill

 

 

 

241-250

253 - 253

Thameside

 

 

250-241

 

 

Woodside B

 

 

253 - 253

 

 

 

 Group 2

 

 

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Warren

1

0

0

3

Tudor Court

 

 

 

 

 

Stifford Clays

 

 

 

 

 

Woodside A

1

0

1

0

0

 

 

Stifford Clays

Tudor Court

Warren

Woodside A

Stifford Clays

 

 

 

 

Tudor Court

 

 

 

 

Warren

 

 

 

306-274

Woodside A

 

 

274-306

 

 

Group 3

 

 

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Little Thurrock

1

1

0

0

3

Dilkes

1

0

1

0

0

West Thurrock

 

 

 

 

 

 

 

Dilkes

Little Thurrock

West Thurrock

Dilkes

 

296-308

 

Little Thurrock

 308-296

 

 

West Thurrock

 

 

 


Girls Cup

 

1st Round

By 11th May

Quarter Finals

By 25th May

Semi Finals

By 15th June

Final

Date and venue to be arranged

Arthur Bugler

V

Woodside B


Woodside B

V

Thameside

 

 

 

Dilkes

V

Stifford Clays

 

Dilkes 

V

Woodside A

Little Thurrock

V

Tudor Court

 

 

 

Herringham

V

Warren