Girls' League


Girls League 2019/20 

Group 1

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Giffards

2

2

0

0

6

Graham James

1

1

0

0

3

Gateway

 

 

 

 

 

Stanford

1

0

1

0

0

Horndon

1

0

1

0

0

Arthur Bugler

1

0

1

0

0

 

 

Arthur Bugler 

Gateway

Giffards

Graham James

Horndon

Stanford

Arthur Bugler 

 

 

 

0-5

 

 

Gateway

 

 

 

 

 

 

Giffards

 

 

 

 

4-0

6-0

Graham James

5-0

 

 

 

 

 

Horndon

 

 

0-4


 

 

Stanford

 

 

0-6

 

 

 


Group 2

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Harris Chafford

2

1

0

1

4

Thameside A

1

1

0

3

Lansdowne

1

0

0

1

1

Woodside

 

 

 

 

 

Stifford Clays

 

 

 

 

 

Tilbury Pioneer

1

0

1

0

0

 

 

Harris Chafford

Lansdowne

Tilbury Pioneer

Thameside A

Stifford Clays

Woodside

Harris Chafford

 

0-0

3-0

 

 

 

Lansdowne

0-0 

 

 

 

 

 

Tilbury Pioneer

0-3

 

 

0-3

 

 

Thameside A

 

 

3-0

 

 

 

Stifford Clays

 

 

 


 

 

Woodside

 

 

 

 

 

 


Group 3

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Tudor Court A

1

1

0

0

3

Deneholm 

1

1

0

0

3

Little Thurrock

 

 

 

 

 

Kenningtons

 

 

 

 

 

Warren

1

0

1

0

0

Quarry Hill

1

0

1

 0

0

  

 

Deneholm

Kenningtons

Little Thurrock

Quarry Hill

Tudor Court A

Warren

Deneholm

 

 

 

 

 

2-0 

Kenningtons

 

 

 

 

 

 

Little Thurrock

 

 

 

 

 

 

Quarry Hill

 

 

 

 

0-3

 

Tudor Court A

 

 

 

3-0

 

 

Warren

0-2

 

 

 

 

 


Group 4

Played

Won

Lost

Drawn

Points

West Thurrock 

1

0

0

Somers Heath

1

1

0

0

3

Harris Mayflower

 

 

 

 

 

Dilkes A

1

1

0

0

0

Belmont Castle 

 

 

 

 

 

St Thomas

1

0

0

0

  

 

Belmont Castle

Dilkes A

Harris Mayflower

Somers Heath

St Thomas

West Thurrock

Belmont Castle

 

 

 

 

 

 

Dilkes A

 

 

 

0-3

 

 

Harris Mayflower

 

 

 

 

 

 

Somers Heath

 

3-0

 

 

 

 

St Thomas

 

 

 


 

0-6 

West Thurrock

 

 

 

 

6-0

 

 

Girls B

Played

Won

Lost

Drawn

Points

Dilkes B

 

 

 

 

 

Thameside B

 

 

 

 

 

Tudor Court B

 

 

 

 

 


 

Dilkes B

Thameside B

Tudor Court B

Dilkes B

 

 

 

Thameside B

 

 

 

Tudor Court B

 

 

 


With an increase in the number of girls teams we have increased the number of groups from 3 to 4.

The top 2 from each group will then take part in the playoffs as below to reach the final stages.

a. Winner Group 1 v Runner Up Group 2

b. Winner Group 2 v Runner Up of Group 1

c. Winner of Group 3 v Runner Up Group 4

d. Winner Group 4 v Runner Up of Group 3

Then the playoff finals will be held on 1 date

1.     Winner a v Winner b

2.     Winner c v Winner d

Runner up 1 v Runner up 2

Winner 1 v Winner 2


Comments